7. augusts Pasaules kausa posms Jūrmalā

Sestdien, 7. augustā, plkst. 14:00, Majoru pludmalē notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 25 labākos ielu vingrotājus no 9 valstīm. Sacensības Jūrmalā ir viens no 10 Pasaules kausa posmiem, kas šogad norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Helsinkos.

Katram no Pasaules kausa posmiem notiek sīva atlase – maksimālais dalībnieku skaits katrā posmā ir 25 atlēti un tikai uzvarētājs kvalificējās Pasaules kausa finālam Helsinkos. 7. augustā plkst. 14:00 norisinājās arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurā varēs piedalīties visi gribētāji un tiks noskaidroti labākie spēka un frīstaila kategorijā sievietēm, junioriem, juniorēm un vīriešiem.

Latviju Pasaules kausa posmā Jūrmalā kopā pārstāvēs pieci dalībnieki: Dmitrijs Širājevs, Ingus Brīnums, Aleksandrs Kaminskis, Gvido Bērziņš un Daniels Laizāns. Par favorītu starp mājiniekiem tiek uzskatīts Daniels Laizāns kurš ir divkārtējs Pasaules čempions un divkārtējs Pasaules kausa ieguvējs. Vēl Jūrmalas posmā startēs labākie ielu vingrotāji no Dānijas, Beļģijas, Slovākijas, Ukrainas, Čehijas, Vācijas, Lietuvas un Igaunijas.

Profesionāļu klases dalībnieki Jūrmalā sacentīsies frīstaila kategorijā, savukārt skatītāji varēs sacensties tautas klases spēka un frīstaila sacensībās. Jūrmalas posmu, kā arī pārējos 10 pasaules posmus un finālu, kas norisināsies gada beigās Helsinkos, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija.

“Latvija ir bijusi starta vieta un joprojām ir mājvieta visai lielajai ielu vingrošanas kustībai pasaulē,” uzsver Pasaules Ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņs. “Nu jau tradicionāli reizi gadā esam gatavi piedāvāt visiem Latvijas ielu vingrošanas faniem to, kas viņiem pienākas, pateicībā par visu atbalstu un uzticību kopš 2009. gada.”

Dalībnieku vidū no citām valstīm ir 2020. gada pasaules kausa posma Jūrmalā uzvarētājs Titas Janevičus no Lietuvas, kā arī 2017. Pasaules kausa kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs vācietis Korash Kabir. Starp dalībniekiem ir arī 2021. gada nacionālo čempionātu uzvarētāji Jasper Neuman no Dānijas, Artjom Vladislav no Ukrainas, Karl Nidas no Igaunijas un Yvan Christian Delibecque no Beļģijas.

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. Skatītāju balvu iegūs tas sportists, kurš saņems visvairāk balsu. Pēc iepriekšējās pieredzes parasti šo balvu saņem tie dalībnieki, kuri paralēli spēcīgu ielu vingrošanas elementu izpildei neaizmirst arī par publikas izklaidēšanu.

Pasaules kausa posms norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, baudīt populāru Latvijas DJ uzstāšanos un Latvijas karsējmeiteņu asociācijas priekšnesumus.

Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsēta un Kenguru Pro.

Pasākumu rīko Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību un Latvijas ielu vingrošanas federāciju.

Aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības un sekot līdzi aktuālajai informācijai par iespējamām izmaiņām norisēs.

 

Par Pasaules Ielu vingrošanas federāciju

  1. gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstību visā pasaulē, kas 2011. gadā rezultējās ar pirmo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no 10 valstīm. Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi un tika atvērta jauna lapa mūsdienu sporta vēsturē. Māris Šlēziņš ar domubiedriem neapstājās pie sasniegtā un 2012. un 2013. gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā pulcēja attiecīgi jau spēcīgākos 20 un 30 valstu ielu vingrotājus. Kopš 2014. gadā Pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Māra Šlēziņa komanda rīkoja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā Olimpiskajā Lužņiku arēnā, pulcējot 65 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

2013.gadā Pasaules kauss tika rīkots 7 posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju. 2014.gadā tika rīkoti jau 10 posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. Kopš 2016 gada interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu bija tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 18 posmiem 2019 gadā – klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Hongkongā, Ēģiptē, Meksikā, Portugālē, Polijā, Francijā, Itālija, Portugālē un arī Latvijā. Šogad Pasaules kauss notiek 10 valstīs ar Super finālu Helsinkos.