2. jūlija Pasaules kausa posms Jūrmalā 2022

Sestdien, 2. jūlijā, plkst. 14:00, Majoru pludmalē notiks Pasaules kausa posms ielu vingrošanā. Pasākums pulcēs 25 labākos ielu vingrotājus no 8 valstīm. Sacensības Jūrmalā ir viens no 10 Pasaules kausa posmiem, kas šogad norisināsies visos pasaules kontinentos. Katra posma uzvarētājs kvalificēsies finālsacensībām, kas notiks gada beigās Katrārā.

Katram no Pasaules kausa posmiem notiek sīva atlase – maksimālais dalībnieku skaits katrā posmā ir 25 atlēti un tikai uzvarētājs kvalificējās Pasaules kausa finālam Katārā. 2. jūlijā plkst. 14:00 norisinājās arī tautas klases sacensības ielu vingrošanā, kurā varēs piedalīties visi gribētāji.

Jūrmalas posmā startēs labākie ielu vingrotāji no Dānijas, Francijas, Slovākijas, Čehijas, Zviedrijas, Lietuvas un Igaunijas.

Profesionāļu klases dalībnieki Jūrmalā sacentīsies frīstaila kategorijā, savukārt skatītāji varēs sacensties tautas klases sacensībās. Jūrmalas posmu, kā arī pārējos 10 pasaules posmus un finālu, kas norisināsies gada beigās Katārā, rīko Latvijā dibinātā Pasaules Ielu vingrošanas federācija.

“Latvija ir bijusi starta vieta un joprojām ir mājvieta visai lielajai ielu vingrošanas kustībai pasaulē,” uzsver Pasaules Ielu vingrošanas federācijas prezidents Māris Šlēziņs. “Nu jau tradicionāli reizi gadā esam gatavi piedāvāt visiem Latvijas ielu vingrošanas faniem to, kas viņiem pienākas, pateicībā par visu atbalstu un uzticību kopš 2009. gada.”

Dalībnieku vidū no citām valstīm ir 2021. gada pasaules kausa posma Jūrmalā uzvarētājs Titas Janevičus no Lietuvas, kā arī daudzi citi titulēti ielu vingrotāji.

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. Skatītāju balvu iegūs tas sportists, kurš saņems visvairāk balsu. Pēc iepriekšējās pieredzes parasti šo balvu saņem tie dalībnieki, kuri paralēli spēcīgu ielu vingrošanas elementu izpildei neaizmirst arī par publikas izklaidēšanu.

Pasaules kausa posms norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, baudīt populāru Latvijas DJ uzstāšanos un Latvijas karsējmeiteņu asociācijas priekšnesumus.

Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsēta un Kenguru Pro.

Pasākumu rīko Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību un Latvijas ielu vingrošanas federāciju.

Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.