Pasaules kausa posmā Jūrmalā trešo gadu pēc kārtas uzvar Daniels Laizāns

Sestdien, 16. jūnijā, Majoros tika aizvadīts viens no 18 Pasaules kausa posmiem ielu vingrošanā. Trīspadsmit valstu dalībnieku konkurencē uz Pasaules kausa finālu Ēģiptes galvaspilsēta Kairā salā kvalificējās 2015. un 2016. gada Pasaules kausa uzvarētājs, 2017. gada Pasaules čempions, Latvijas titulētākais ielu vingrotājs Daniels Laizāns.

Majoros notikušais posms pulcēja 24 labākos ielu vingrotājus no 13 valstīm un vairākus simtus skatītāju visas dienas garumā. Katrs dalībnieks trijos divu minūšu ilgos raundos centās pārsteigt kvalificēto starptautisko žūriju un skatītājus ar ielu vingrošanas elementiem, kuru būtība ir pretoties zemes gravitācijas spēkam. Žūrija vērtēja statisko un dinamiskāko ielu vingrošanas elementu izpildi, šo elementu kombinācijas un dalībnieka stilu.Jūrmalā notikušajā posmā uzvarētājs kvalificējās Pasaules ielu vingrošanas kausa Super finālam, kurš notiks šī gada decembrī Ēģiptes galvaspilsētā Kairā. Šoreiz ar 0.5 punktu pārsvaru uzvarēja Latvijas titulētākais ielu vingrotājs, 2017. gada Pasaules čempions un 2015. Un 2016. gada Pasaules kausa ieguvējs Daniels Laizāns, kurš trijos sacensību raundos izpelnījās 10 punktus no žūrijas, kā arī skaļākos aplausus no skatītājiem. Otro vietu ar 9.5 punktiem ieguva harizmātiskais publikas mīlulis Nipon Sritin no Taizemes. Ar 8 punktiem trešo vietu ieguva Dan Rosenberg no Izraēlas. Ceturtajā vietā ar 6 punktiem ierindojās mājinieks Pauls Jemeljanovs un fināla piecinieku ar 5 punktiem noslēdza Tom Rosenberg no Izraēlas.

Dienas pirmajā pusē notika arī Latvijas čempionāts ielu vingrošanā, kurā divās vecuma grupās sacentās vīrieši un kopēja ieskaitē sievietes ielu vingrošanas spēka kategorijā. Spēka sešcīņa junioru konkurencē līdz 18 gadiem uzvarēja Daniels Apšs, savukārt vīriešu kategorijā nepārspēts palikaGvido Šalms. “Push-Up King” sacensībās otro gadu pēc kārtas nepārspēts palika Raitis Eniņš.

 

Pasaules kausa posma ielu vingrošanā atbalsta Jūrmalas pilsētas dome, Kenguru Pro, Latvijas Tautas Sporta Asociācija, un Hotel Eiropa. Par dalībnieku un skatītāju veselības drošību rūpējās medicīnas sabiedrības „ARS” speciālisti.

Pasākumu rīkoja Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas ielu vingrotāju biedrību.

Pilna pasākuma foto galerija atrodama Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības Facebook lapā:

https://www.facebook.com/ieluvingrosanaLV/?ref=bookmarks