Pasaules Pievilkšanās dienā Latvijā piedalījās 5329 cilvēku, kas pievilkušies kopskaitā 51 900 reižu

0.septembrī visā Latvijā notika Pievilkšanās diena, kurā piedalījās 5329 cilvēku (929 sievietes un 4400 vīrieši) un kopumā reģistrētas 51900 pievilkšanās reizes. Jaunākais dalībnieks bija 3 gadīgs rīdzinieks Dāvis Ezeriņš pievilkās 4 reizes, savukārt vecākais dalībnieks 83 gadus vecais jūrmalnieks Leonīds Savkovs pievilkās 6 reizes.

Paralēli aktivitātēm Latvijā, jau 3 gadu cilvēki pievilkās arī citviet pasaulē. Kopumā bija reģistrēti 580 pievilkšanās punkti 74 dažādās valstīs, piemēram, ASV, Krievija, Austrālija, Brazīlija, Dienvidāfrika, Malaizija, Mongolija, Meksika, Tunisija, Japāna, Indija, Apvienotie Arābu Emirāti, Kanāda, Francija un citas valstis.

“Ņemot vērā faktu, ka šī pasākuma ideja ir radusies šeit pat Latvijā un joprojām Latvija ir centrālais šī pasākuma birojs, man ir liels gandarījums par to, ka mūsu mazā valsts kārtējo reizi Pasaulē izskan ar ko tiešām pozitīvu,” saka Latvijas Ielu vingrotāju kustības un Pasaules ielu vingrošanas federācijas vadītājs Māris Šlēziņš.

Pasaules pievilkšanās dienas galvenais mērķis ir mudināt sabiedrību domāt par veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī apzināties labas fiziskās formas nozīmi ikdienas dzīvē. Protams, liels izaicinājums ir uzrādīt labu rezultātu uz citu pasaules valstu fona, ko Latvijai visus iepriekšējos gadus ir lieliski izdevies izdarīt.

Spēka dienas tradīcija aizsākās 2012. gadā, kad VAS “Latvijas dzelzceļš” kopā ar Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrību pirmo reizi rīkoja šo pasākumu. Gadu gaitā šī pasākuma ideja iemantoja lielu atbalstītāju skaitu ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē.

Plašāka informācija par pasākuma norisi un bildes atrodamas www.pievilksanasdiena.lv.

#worldpullupday